Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Řekli / napsali o nás

Poděkování za vydání brožury

Pozitivní ohlasy na publikaci Zámecký park Lipová nás velmi potěšily. Dovolujeme se s Vámi o některé z nich podělit a velmi Vám za ně děkujeme!

Rozhlas: Zámek v Lipové by mohl být přístupný za 4 roky

Severočeská redakce Českého rozhlasu informovala v únoru 2016 posluchače a příznivce našeho snažení o výhledu do budoucna v článku Zdevastovaný zámek v Lipové na Šluknovsku by mohl být přístupný za čtyři roky

 

 

Veletrh PAMÁTKY 2015

Jako každoročně, i letos jsme se zúčastnili veletrhu PAMÁTKY na pražském Výstavišti. A jako vždy byla naše prezentace úzce propojena se stánkem obce Lipová, která měla tentokráte velký úspěch především vystaveným betlémem se sochami v životní velikosti, které vznikaly při tradičním lipovském dřevosochání. My jsme přispěli skromně informačními tabulemi o probíhající rekonstrukci zámeckého parku.

Subscribe to RSS - Řekli / napsali o nás